AnasayfaSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 msn püf noktaları

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
anesthezi
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 648
Kayıt tarihi : 01/07/08
Nerden : meLanCholynin kalbinden =)

MesajKonu: msn püf noktaları   C.tesi Tem. 26, 2008 10:31 am

Msn Püf Noktaları uzun ama göz atmak faydalıdır...

Msn Messenger Kullanırken Sıkça Karşılaşılan Sorunlar


Messenger Service'den gelen açılır iletişim kutularındaki istenmeyen iletiler

Microsoft, bazı kişilerin açılır iletişim kutularında istenmeyen iletiler göndermek için Windows'da Messenger Service'i kullandıklarına ilişkin raporları incelemiştir. İletiler sinir bozucu olmasına karşılık güvenlik riski oluşturmamaktadır. Bu iletileri göndermek için kullanılan Messenger hizmeti, ağ yöneticilerinin kullanıcılara hizmet kesintilerini, sunucu bakımlarını vb. bildirmek için kullandığı basit bir metin tabanlı çok noktaya yayın hizmetidir. Messenger Service, MSN Messenger veya Windows Messenger gibi bir anlık ileti hizmeti değildir.

İletişim kutusunu Tamam düğmesini veya iletişim kutusunun sağ üst köşesindeki Kapat düğmesini tıklatarak kapatabilirsiniz. Ev kullanımı için hazırlanmış Internet güvenlik duvarı ürünlerinin hemen hemen tümü bu iletileri engelleyebilir. Windows XP müşterileri, bu iletileri engellemek için Internet Bağlantısı Güvenlik Duvarı'nı etkinleştirebilirler.Virüsler

Bilgisayar virüsleri çeşitli yollarla yayılabilir: E-posta iletileri ile, disketlerle ve artan bir şekilde MSN Messenger gibi ileti gönderme uygulamaları ile.

Hello.exe Worm virüsü, MSN Messenger ile gönderilebilen virüslere örnektir:

"i have a file for u. its real funny" ("senin için bir dosyam var. çok komik" benzeri bir ileti alabilirsiniz ve Hello.exe adlı dosyayı kabul etmeniz istenebilir.


Kendinizi Hello.exe ve buna benzer diğer virüs türlerinden nasıl korumalısınız:

Dosyayı kabul etmeden önce kimin gönderdiğini ve ne tür bir dosya olduğunu bilmeniz gerekir.
Virüs taşımadıklarından emin olmak için tüm aktarılan dosyaları anti-virüs yazılımı ile tarayın.
Anti-virüs yazılımınızın güncel olduğundan emin olun. Anti-virüs yazılımınızın üreticisinin Web sitesini ziyaret edin veya telefonla arayarak ek bilgi alın.
Sabit sürücülerinizdeki verileri düzenli olarak yedekleyin.
Virüsler hakkında daha fazla bilgi için McAfee veya Norton Web sitesini ziyaret edin.

Bağlanma

Hem AOL hem de başka bir çevirmeli ağ bağlantısı kurduysanız, AOL'ye bağlı olsanız bile MSN Messenger AOL olmayan çevirmeli ağ bağlantınızı kullanmaya çalışabilir. Bu durumda, ikinci çevirmeli ağ bağlantısı iletişim kutusunu iptal ettiğinizde MSN Messenger, AOL çevirmeli ağ bağlantınızı kullanarak Internet'e bağlanır.
Güvenlik Duvarları

Güvenlik duvarı arkasındaki bir yerel ağda (örneğin, şirket ağında) çalışıyorsanız, bilgisayarınızdan telefon görüşmesi yapamayabilir ya da güvenlik duvarının dışındaki bir kimseye dosya gönderemeyebilirsiniz.
Mobile

MSN Mobile hesabınızı MSN Mobile Kullanıcı ve Aygıt Bilgileri sayfasındaki Hesabı devre dışı bırak onay kutusunu tıklatarak devre dışı bırakıp MSN Messenger'a geri dönerseniz, MSN Mobile hesabınız hala etkin görünür. MSN Messenger oturumunuzu kapatıp yeniden açarsanız, MSN Mobile hesabınız devre dışı olarak görünür.
Bazı taşınabilir aygıtlar uluslararası karakterler içeren iletileri görüntüleyemeyebilir. Daha fazla bilgi için taşınabilir aygıt servis sağlayıcınıza başvurun.
Ses

MSN Messenger ile bilgisayardan bilgisayara ve bilgisayardan telefona iletişimde en iyi ses teknolojisini size sunmak için bazı teknik geliştirmeler yaptık. Dolayısıyla, bu özellikleri içeren Messenger 4.5 veya sonraki sürümünü kullanabilmeniz için aşağıdaki koşulların sağlanması gerekir:
Bir güvenlik duvarının arkasında olmalısınız ya da
Bir Evrensel Tak ve Kullan (UPnP) güvenlik duvarı arkasında olmalısınız ya da
Bir UPnP etkin Ağ Adresi Çeviri (NAT) aygıtı kullanıyor olmalısınız
Bir güvenlik duvarı arkasında olup olmadığınız veya güvenlik duvarının türü hakkında sorularınız olursa, ISS'nize veya şirketinizin yardım masasına başvurun.

Ağ yapılandırması hakkında daha fazla bilgi için, lütfen burayı tıklatın.

Ses Ayarlama sihirbazında, "Aranacak aygıtı seç" ekranından, "Oyun Uyumlu Aygıtlar" seçeneğini seçip sonra İleri'yi tıklatırsanız, kullanmaya çalıştığınız ses aygıtının yarı çift yönlü olduğunu belirten bir hata iletisi alırsınız. Genelde bu, doğru olmayacaktır; bunun yerine başka bir aygıt seçin.
Dosya Aktarımı

Internet bağlantısını paylaşımlı kullanıyorsanız, MSN Messenger'ı kullanarak dosya gönderemezsiniz. Dosya alabilirsiniz ancak, gönderemezsiniz.
İlgili Kişi Ekleme

Hotmail MSN Messenger hesabına son zamanlarda kaydolan kişiler, hesapları oluşturulduktan sonra birkaç gün süresince ad ve soyadları ile arandıklarında bulunamayabilirler.
Anlık ileti gönderme ve alma ve bildirimler

Bazı URL'ler siz yazdığınızda etkin olarak görünürler, ancak gönderildikten sonra etkin olmayan hale gelirler. Etkin bir URL göndermek için, "http" bölümü de dahil olmak üzere tam adresi yazın, örneğin, "http/www.msn.com/". "file/" ile başlayan URL'ler anlık ileti penceresinde köprü olarak kabul edilmez.
Tarayıcılar ve işletim sistemleri

Bilgisayarınızda Microsoft® Windows® 95 ile Internet Explorer'ın hiç bir sürümü olmadan Netscape Navigator sürüm 4.0 yüklüyse, davetlerdeki köprüler metin olarak görüntülenir ve tıklatılamaz. Bu koşullarda davetleri kabul veya reddetmek için, davette belirtilen klavye kısayollarını kullanın.
Bilgisayarınızda Microsoft® Windows® 2000 kuruluysa ve yapılandırılmış bir Çevirmeli Ağ bağlantınız var ancak etkin değilse, MSN Messenger, oturum açtığınızda çevirmeli Internet bağlantınızı başlatmaz.
MSN Hotmail® e-postanıza erişebilmeniz için, tarayıcınızdaki komut dizisi desteğini etkinleştirmeniz gerekir. Microsoft® Internet Explorer'da, bunu Internet Seçenekleri iletişim kutusundaki Güvenlik sekmesinde yapabilirsiniz; Netscape Navigator'da, sürüm 4.0'ın Preferences iletişim kutusundaki komut dizisi desteğini etkinleştirebilirsiniz.
Internet Explorer 4.0 veya daha yeni bir sürümü yüklü değilse, adınızın yanında "Dışarıda" görünmesi için geçmesi gereken aralığı MSN Messenger içinden belirleyemezsiniz. Dışarıda ayarını, MSN Messenger Seçenekler iletişim kutusuna ___ dakika etkin olmazsam beni "Dışarıda" göster seçeneğine bir sayı girerek değil, yalnızca Windows Görüntü Özellikleri iletişim kutusundaki ekran koruyucu Bekleme süresini değiştirerek değiştirebilirsiniz.
MSN Messenger'ın Sekmeler, Sohbet ve Telefon Görüşmeleri gibi çeşitli özellikleri Microsoft® Internet Explorer'ı kullanır. Internet Explorer'ın Dosya menüsünden Çevrimdışı Çalış'ı seçerseniz bu özellikler düzgün çalışmaz.
Windows 2000, Windows XP ve Windows NT 4.0 ile çalışan bilgisayarlara en yeni MSN Messenger sürümünü yüklemek için, uygun izinlerinizin olması gerekir. NT tabanlı işletim sistemlerinde, ilgili bilgisayarda Yönetici olmanız gerekir. Bilgisayarınızda hangi izinlere sahip olduğunuzdan emin değilseniz, lütfen sistem yöneticinize başvurun.
Diğer

MSN Messenger'ın son sürümüne yükseltme yapmaları istenen Windows 2000 işletim sistemi kullanıcıları bir kimlik doğrulama hata iletisiyle karşılaşabilir. Bu sorun hakkında bilgimiz var ve çözüm üzerinde çalışmaktayız. Bu hata iletisini görürseniz, lütfen İptal'i tıklatın ve sonra Web sitesinden MSN Messenger'ın en son sürümünü yüklemek için burayı tıklatın.
Bir Microsoft NetMeeting® oturumu açmak için Microsoft NetMeeting 2.1 veya daha yeni bir sürümü gerekir; bunu yüklemek için burayı tıklatın.
Hatasız olarak çevrimiçi toplantı daveti yapabilmek veya oyun oynayabilmek için, her iki tarafın bilgisayarında bu uygulamaların aynı sürümünün yüklü olması gerekir. Örneğin, NetMeeting sürüm 2.1'e sahipseniz ve Can'ı çevrimiçi toplantıya çağırıyorsanız, Can'ın bilgisayarında da NetMeeting'in 2.1 sürümü yüklü olmalıdır.
MSN Messenger'ı Windows XP üzerinde çalıştıran bir kişi, sizi Uzaktan Yardım hizmetini başlatmaya davet ederse, o kişinin adı davet veya iletişim kutusu pencerelerinde görünmeyebilir.
İşletim sisteminizi Windows 2000'den Windows XP'ye yükselttikten sonra Uzaktan Yardım kullanımında sorunlarla karşılaşıyorsanız, Windows Messenger'ın 4.7 sürümünü yüklemeniz gerekir. Windows Messenger sürüm 4.7'yi yüklemek için burayı tıklatın.
ICS/NAT kullanarak Internet Bağlantısı Paylaşımı

MSN Messenger'ın sesli görüşme veya dosya aktarımı gibi bazı genişletilmiş özellikleri, Internet Bağlantısı Paylaşımı yazılımı ve donanımının (genellikle NAT olarak adlandırılır) arkasında şimdilik çalışmayabilir. Oturum açma, anlık ileti gönderip alma ve e-posta denetleme gibi temel işlevselliklerin ise etkilenmemesi gerekir.
Hem sizin hem de görüştüğünüz kişinin bilgisayarında Windows XP ICS NAT yüklüyse, dosya aktarımı ve sesli veya görüntülü görüşmeler yapamazsınız. MSN Messenger, bu NAT türünü Evrensel Tak ve Kullan (UPnP) NAT'si olarak algılayamaz.

Internet'e doğrudan bağlı bir XP ICS makinesinde lütfen aşağıdakileri uygulayın:
Başlat -> Ayarlar -> Denetim Masası'nı tıklatın
Ağ Bağlantıları'nı çift tıklatın
Paylaşılan ağ bağlantısı üzerinde sağ tıklatıp Özellikler'i seçin
Gelişmiş sekmesini tıklatın
Diğer ağ kullanıcıları, paylaşılan Internet bağlantısını denetlesin ve devre dışı bırakabilsin onay kutusunu işaretleyin
Ayarları kaydetmek için Tamam'ı tıklatın
Çok Dilde Kullanıcı Arabirimi (MUI) Desteği

_________________


.:: AnesThezi <3 MeLanchoLy ::.Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://anesthezi.forumn.org
FadeToBlack
üye
avatar

Mesaj Sayısı : 16
Kayıt tarihi : 22/07/08

MesajKonu: Geri: msn püf noktaları   C.tesi Tem. 26, 2008 5:41 pm

saqL
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
anesthezi
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 648
Kayıt tarihi : 01/07/08
Nerden : meLanCholynin kalbinden =)

MesajKonu: Geri: msn püf noktaları   C.tesi Tem. 26, 2008 7:33 pm

Yorum içn TeşekkürLer
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://anesthezi.forumn.org
 
msn püf noktaları
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: .::ArşiV::. :: ArşiV :: Msn Araçları-
Buraya geçin: